Haber

Aydın’dan Umreye Gidecek Vatandaşlar Dualarla Uğurlandı

Aydın’ın Koçarlı ilçesinde umreye gidecek vatandaşlar dualarla uğurlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Umre Organizasyonu ile Kutsal Topraklara gidecek 32 kişilik umre kafilesi için İlçe Müftülüğü tarafından Merkez Cihanoğlu Camisi’nde program düzenlendi.

İkindi namazının ardından Cihanoğlu Camisi’nde toplanan umre yolcuları ve yakınları, ilahiler okudu ve Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından salavat getirdi. İlçe Müftüsü Kazım Ünsal’ın okuduğu dualarla yakınlarıyla vedalaşan vatandaşlardan bazıları gözyaşlarını tutamadı.

Veda törenine katılarak umreye gidecek hemşehrileriyle tek tek sohbet eden ve onlara iyi yolculuklar dileyen Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, “Görevini yapmak üzere ilçemizden yola çıkan vatandaşlarımıza veda ediyoruz. Allah umre yolcularımıza hayırlı bir umre nasip etsin, hayırlı uğurlu olsun.” “İnşallah sağ salim dönerler. Hayırla gelip gitsinler. Ülkemiz, ülkemiz ve ilçemiz için yaptıkları hayırlı duaların kabul olmasını diliyorum. Allah yollarını açık etsin” dedi.

Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından 32 umre ve bir din görevlisinden oluşan 32 kişilik Umre grubu, ilahiler ve duaların okunmasıyla kutsal topraklara uğurlandı. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu