Haber

Berrak Tüzünataç, Şahan Gökbakar davası hakkında konuştu

ensonhaber.com

Fiziği ve güzelliği ile çoğu zaman dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncu Berrak Tüzünataç, önceki gün yüzü olduğu markanın davetine katıldı. Tüzünataç çok samimi açıklamalarda bulundu.

2010 yılında Şahan Gökbakar’ın evinin terasında çekilen fotoğrafların kaldırılması için 13 yıl emek veren Tüzünataç, konuyla ilgili şunları söyledi:

“13 yıl sürmesini istemezdim”

“Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi beni haklı buldu. Benim davam üniversitelerde ders olarak veriliyor. 13 yıl sürsün istemezdim.”

“Resim okumak istedim!”

Hayallerinden de bahseden güzel oyuncu, “Çizim hayatımda çok farklı bir yerde. Fotoğrafçılık okumak istiyordum! Üniversitede dokuma firmalarında staj yaptım.”söz konusu.

Berrak Tüzünataç, 2010 yılında Şahan Gökbakar ile evinin terasında çektirdiği fotoğrafların ardından Türkiye’de ilk kez dava açtı, ardından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurdu. Berrak Tüzünataç’ın açtığı dava 13 yılın sonunda sonuçlandı.

AİHM, açıkladığı metinle oyuncunun mahremiyetinin ihlal edildiğine karar verdi. AİHM’e taşınan davada, Strazburg merkezli mahkeme, “Ünlü olmasına rağmen kişinin aşk hayatı tamamen özeldir.”dedi ve senin fotoğrafların “yalnızca belirli bir kitlenin merakını tatmin etmeye hizmet ediyor”hüküm sürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu