Haber

Bursa’daki turnuva dünyaca ünlü yıldızın imzaladığı topla başladı.

Bursa’da 8’incisi düzenlenen BÜGED futbol turnuvasının başlama vuruşu, Manchester City’de koşan dünyaca ünlü Türk futbolcu İlkay Gündoğan imzalı futbol topuyla başladı.

Büyükorhan ilçesi mahallelerinden 24 takımın katıldığı turnuvada takımlar kıyasıya mücadele edecek. Büyükorhan Gençlik Derneği’nin Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle düzenlediği turnuvadan elde edilecek gelir, Büyükorhanlı üniversite öğrencilerine burs olarak verilecek. Bugüne kadar yüzlerce öğrenciye burs veren BÜGED, örnek faaliyetleriyle herkesin takdirini kazanıyor.

Büyükorhanlı gençleri sporla buluşturmak için farklı alanlarda spor etkinlikleri düzenleyeceklerini söyleyen Büyükorhanlı Gençlik Derneği Başkanı Emrah Seyrek, Büyükorhanlıların dayanışmasını sporla artırmaya çalıştıklarını söyledi.

Seyrek, “Spor faaliyetleriyle ilçemizin gençlerini buluşturmaya ve dayanışmayı artırmaya çalışıyoruz. Turnuvadan elde edilecek gelirin tamamını Büyükorhanlı üniversite öğrencilerine burs için kullanacağız. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş Bu turnuvada bize destek veren Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Nurullah Yıldız’a, ana sponsorumuz Mustafa Yelbey’e, iş adamı Mustafa Yelbey’e, diğer tüm sponsorlarımıza ve turnuvamıza katılan tüm personelimize teşekkür ederim. Büyükorhanlılara yakışır bir turnuva olmasını temenni ediyorum.” – BURSA

habercelebi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu