Haber

EMEP Milletvekili Sevda Karaca Demir: Patronların temsilcileri işçileri teselli etmek yerine kırmızı kart gösteriyor

İşçi Partisi (EMEP) Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca Demir, asgari fiyat görüşmelerine ilişkin, “İşçileri rahatlatacak makul bir zam şöyle dursun, bir iki kuruşluk zamma patronların temsilcileri şimdiden kırmızı kart gösterdi. .” söz konusu.

Demir, Meclis’te EMEP İstanbul Milletvekili İskender Bayhan ile düzenlediği basın toplantısında, Makine ve Kimya Endüstrisi AŞ’nin (MKE) fabrikasında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden işçilerden 2’sinin cenazelerinin teslim edilemediğini söyledi. ailelerine başvurmuşlar ve bu durumla ilgili soru önergesi sunmuşlardır.

Asgari fiyat görüşmelerinin bugün başlayacağını hatırlatan Demir, Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde “asgari ücretin 427 doları bulduğunu, seçimden sonraki iki haftada asgari ücretin 364 dolara düştüğünü” söyledi. Demir, “Patronların temsilcileri, işçileri rahatlatacak makul bir zam şöyle dursun, bir iki kuruşluk zamma bile kırmızı kart gösterdi.” dedi.

Demir, toplantıya patronlar adına katılacak olan Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol’un en başından “işçilere yakışır bir ücret gördüklerini” beyan ettiğini iddia etti.

haberpursaklar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu