Haber

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den değerli açıklamalar

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bugünkü toplantımızı takip eden vatandaşlarımıza selamlarımı iletiyorum.

Biz iş üretiyoruz, konuşmuyoruz. Çalışan demirin paslanmayacağını biliyoruz. Milletimize hizmeti varlığımızın özü olarak tanımlıyoruz. Gönül vermedikçe gönül bulamayacağımızın bilincindeyiz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak ülkemize aşık olduk. Kimseyi öteki olarak görmüyoruz, kimseyi ötekileştirmiyoruz.

‘BOŞ ZAMANLARINDA İSTANBUL’U ZİYARET EDEN İBB LİDERİNİ EVİNE GÖNDERECEĞİZ’

31 Mart 2024’te yapılacak yerel yönetim seçimlerine hazırlık sürecini geçireceğiz. Orta sınıf isterse boş zamanlarında İstanbul’u ziyaret eden büyükşehir belediye başkanlarını evlerine göndereceğiz. Merkezi hükümet ve yerel yönetimler tek ses, tek yürek olacak. Milletimiz, belediye kaynaklarını bölücülere aktaranlardan mutlaka hesap soracaktır.

İSRAİL’İN GAZZE’DEKİ SALDIRILARI

İsrail askerleri bebekleri, kadınları ve yaşlıları katletmektedir. Netanyahu katliamların kesintisiz devam etmesi mesajını verdi. İsrail çaresiz ve korkaktır. Hastane bahçesine füze atmak da vahşettir. İsrail’in fırlattığı füzenin ABD envanterinde olması ortaklığın kanıtıdır. Biden’ın güvenilirliği yok. Öte yandan Filistinliler de zorla yerlerinden edilmek isteniyor.

Zulme sessiz kalmak suç ortağı olmaktır. Herkes Gazze konusunda sessiz kalsa da biz sessiz kalmayacağız. Sessiz kalmayacağız. Öncelikle İsrail ile Filistin arasındaki çatışmaların durması ve insani yardım koridorlarının açılması şarttır. Acilen ateşkes sağlanmalı.

AB RAPORUNA TEPKİ

Dünyaya hilalin parlaklığından bakıyoruz. Filistin’in arkasında bir dağ gibi duruyoruz. Biz hem Türküz, hem Müslümanız. AB yönetim kurulu raporunu yırtıyoruz ya da kağıttan uçak yapıp onlara iade ediyoruz.

Yüzleşmeye giden süreç bir devlet krizi değildir. Son süreç bir devlet ya da rejim krizi değil. Kriz bekleyenlere, kriz ritüeli yapanlara ellerini yalayacaklarını, coşkularının çöpe atılacağını açıkça söylüyorum. “

 

 

 

tarsus-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu