Haber

Sahte plaka ve ruhsatla 27 ton pamuk çaldılar

-Geçersiz plaka ve ruhsatlarla 27 ton pamuk çaldılar

Dolandırıcılıktan onlarca sabıka kaydı bulunan zanlı Şanlıurfa’da yakalandı

2 milyon liralık pamuk çalındı

Önce dolandırıcılık sonra hırsızlık

O anlar kamerada

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’da gemicilik adı altında sahte plaka ve ruhsatlarla Hatay İskenderun Limanı’ndan 27 ton pamuk çalan 2’si organizatör olmak üzere 6 zanlı yakalandı. Tutuklanan zanlıların organizatörü oldukları bildirilen iki zanlının daha önce de aynı yöntemlerle vatandaşları pamuk, iplik, pimapen, zirai ilaç ve gübre gibi birçok ürünle dolandırdıkları ortaya çıktı.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi dedektifleri, suçun önlenmesi ve suçluyla mücadele amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, Şanlıurfa’da nakliyecilik adı altında plakası ve ruhsatı geçersiz olan bir kamyonla 27 ton pamuk çalan zanlıları yakalamak için çalışma başlattı. Çalışma kapsamında kamera kayıtlarını inceleyen ekipler, piyasa değeri 2 milyon TL olan Hatay İskenderun Limanı’ndan İ.B. isimli şahısla ilgili 27 ton işlenmiş pamuk balyasını yükleyen zanlıları yakalamak için harekete geçti. Ekipler, Kahramanmaraş iline gitmesi gereken TIR’ın Şanlıurfa’ya götürüldüğünü belirledi. Ekipler, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Yamaçaltı Mahallesi’nde park halindeki tırın kasası içindeki pamuk balyalarına el koydu. Devam eden operasyonda 2’si organizatör 6 zanlı gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 2 organizatörün, vatandaşları pamuk, iplik, pimapen, tarım ilacı ve gübre gibi birçok ürünle kesin formüllerle dolandırdığı ortaya çıktı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

kursunluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu