Ekonomi

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, kadın girişimcilere desteklerin devam edeceğini söyledi.

Ordu Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ilçedeki kadın girişimcilere desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın kadın üretmeye yönelik çalışmaları sürüyor. Ünye Belediyesi tarafından hazırlanan ve DOKA tarafından desteklenen ‘Yöresel Eserler Hanımeli ile Ekonomiye Dönüşüyor’ projesi kapsamında Taka Yöresel Ürünler Pazarı geçtiğimiz yıl hizmete açıldı. Kadın girişimcilerin yöresel el emeği ürünleri bu pazarda satışa sunulurken, proje ilçeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere yöresel ürünlerin tanıtımına katkı sağlamakta ve kadın girişimcilere ekonomik kazanç sağlamaktadır.

Başkan Hüseyin Tavlı, Doğu Karadeniz Projesi Bölgesel Kalkınma İdaresi (DOKAP) Lideri Hakan Gültekin ve İpekyolu Kadın Kooperatifi Lideri Bahar Kastan ile birlikte Taka Yöresel Ürünler Halini ziyaret etti. Kadın girişimciler çalışmalar hakkında bilgi verirken, Lider Tavlı’ya desteği için teşekkür ettiler.

“Kooperatifimizi büyüteceğiz”

Başkan Hüseyin Tavlı, “DOKA ile yaptığımız ortak çalışmalarla ilçemize kazandırdığımız kooperatifimizi daha da büyütmek için çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde yeni projelerimizi de kardeşlerimiz için hayata geçireceğiz.”

Başkan Tavlı, Başkan Gültekin ve beraberindekiler, kadınlara özel olarak inşa edilen ‘Kadın Yaşam Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Toplantı alanları ve yüzme havuzu başta olmak üzere birçok alana sahip olan merkezin yıl sonuna kadar hizmete açılacağı bildirildi. – ORDU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu